اخبار زیتونی

شناخت از سالار شهیدان (ع) نداریم

پرداختن به نهضت حسینی (ع) در بسیاری از جنبه‌‏ها مهجور مانده است. در فضای الکترونیکی خوراک متنی قابل استناد اندکی در این باره وجود دارد. این‏‌ها شاید دلایل سوال، «چرا باید دانشنامه با موضوع امام حسین (ع) وجود داشته باشد؟» را بدهد.

ادامه ۱۲

با هدف معرفی جهانی امام حسین (ع)

آرمان ویکی حسین معرفی نهضت حسینی به مخاطبان جهانی است.

ادامه ۱۱

دانشنامه‌‏ای با اندیشه جهان شمول

دانشنامه‎های تخصصی، عموماً مخاطبان خاص دارند. مخاطبینی که در سطح علمی بالا هستند و یا کسانی که با توجه به علاقه‏مندی‎های خود، دوست دارند که به طور تخصصی از آن موضوع آگاهی پیدا کنند.

ادامه ۱۱

میراث امام حسین (ع) باید حفظ شود

حدود دو سالی از عمر دانشنامه تخصصی امام حسین (ع) می‏‌گذرد. در این مدت، حدود 3193 در دانشنامه تخصصی ویکی حسین، انتشار داده شده است.

ادامه ۱۱

نیاز به منبع معتبر داریم

نسل امروزی که در فضای خارج از ایران به دنیا آمده است و بزرگ می‌‏شود، از داستان‏‌هایم درباره امام حسین (ع) استقبال نمی‌‏کند.

ادامه ۱۰

به پیام زیارت عاشورا عمل می‌‏کنم

در زیارت عاشورا می‏‌گوییم: «پدر و مادرم به فدایت یا امام حسین (ع).» یا این که می‎گوییم: «جان و مالم به فدایت.»

ادامه ۸

بعد از دیدن کلیپ متأثر شدم

اطلاعات کلیپ برایم عجیب بود: «در سال گذشته، شش میلیون بار درباره امام حسین (ع) به زبان انگلیسی در سال موتورهای جست‎وجو سرچ شده است و نتیجه قابل استناد به دست آمده از این سرچ‌ها کمتر از ده بار است.»

ادامه ۹

دغدغه ما نشان دادن چهره واقعی امام حسین (ع) است

همه ما، کسانی که در خارج از ایران زندگی می‎کنیم، به این مشکل مبتلا شده‌‏ایم. زمانی که می‌‏خواهیم به یکی از دوستانمان که درباره دینمان چیزی نمی‎دانند، توضیحی دهیم؛

ادامه ۹