به گزارش روابط عمومی موسسه زیتون، مراسم طبخ و توزیع غذای نذری میان نیازمندان در روزهای شانزده و هفده آبان‌ماه در سالروز شهادت پیامبر اکرم (ص)، امام حسن (ع) و امام رضا (ع) توسط موسسه زیتون برگزار خواهد شد. در این مراسم، خادمین افتخاری (اعضای داوطلب) نذری را طبخ کرده و به دست خانوادههای نیازمند، میرسانند.

 برگزاری روضههای مناسبتی یکی از سنت‌های موسسه زیتون است. با پایان یافتن ماه صفر، مراسم مناسبتی به طبخ و توزیع نذری اختصاص داده شده است.

 حدود یک سال و نیم از عمر همکاری با نماینده کمپین جهانی “حسین کیست؟” در ایران می‌گذرد. همکاری که با کمک و یاری هم، کارهای زیادی در آن انجام شده است.

 ماه رمضان دو سال پیش، موسسه زیتون همراه با این کمپین، در طرح توزیع غذای گرم بین پناهندگان شرکت کرد. طرحی که به طور هم زمان در 64 نقطه جهان، برگزار شد. این افطاری میان پناهندگان افغان توزیع گردید.

 سال گذشته هم در پروژه‌ مشترک دیگری، کمپین «چهل روز، چهل کار خوب» از روز عاشورا تا روز اربعین برگزار شد.

 به مناسبت پایان یافتن ماه صفر، موسسه زیتون توزیع نذری در میان خانواده‌های نیازمند را درنظر گرفته است. جلب حمایت مالی این فعالیت مشترک، پنجشنبه دهم آبان‌ماه به مدت یک هفته، از طریق ربات نذر فرهنگی انجام می‌شود. حدود سه میلیون تومان برای جلب حمایت مالی درنظر گرفته شده است. با جمع شدن این میزان هزینه، موسسه زیتون می‌تواند غذای گرم را بر سر سفره خانواده‌های نیازمند برساند.