مراسم طبخ و توزیع غذای نذری میان نیازمندان شانزدهم و هفدهم آبان‌ماه همزمان با سالروز شهادت پیامبر اکرم(صلوات الله علیه)، امام حسن مجتبی و امام رضا(علیهم‌السلام) توسط موسسه زیتون برگزار خواهد شد.

 

 برگزاری روضه‌های مناسبتی یکی از سنت‌های موسسه زیتون است. با پایان یافتن ماه صفر، مراسم ویژه‌ای به طبخ و توزیع نذری اختصاص داده شده است. این مراسم با حضور و همکاری خادمین افتخاری برگزار خواهد شد و غذاهای نذری پس از طبخ میان نیازمندان توزیع خواهد شد.

 

حدود یک سال و نیم از عمر همکاری موسسه با نماینده کمپین جهانی «حسین کیست؟» در ایران می‌گذرد. همکاری که منجر به انجام کارهای خیر بسیاری شده است.

 

 ماه رمضان دو سال پیش، موسسه زیتون همراه با این کمپین، در طرح توزیع غذای گرم بین پناهندگان شرکت کرد. طرحی که به طور هم‌زمان در 64 نقطه جهان، برگزار شد. این افطاری میان پناهندگان افغان توزیع گردید.

 

سال گذشته هم در پروژه‌ مشترک دیگری، کمپین «چهل روز، چهل کار خوب» از روز عاشورا تا روز اربعین برگزار شد.

 

حالا به مناسبت پایان یافتن ماه صفر، موسسه زیتون قصد دارد خانواده‌های نیازمند محلات تهران را مهمان سفره کریمانه اهل بیت کند. جلب حمایت مالی این فعالیت مشترک، پنجشنبه دهم آبان‌ماه به مدت یک هفته، از طریق ربات نذر فرهنگی انجام می‌شود. حدود سه میلیون تومان برای جلب حمایت مالی درنظر گرفته شده است. با جمع شدن این میزان هزینه، موسسه زیتون می‌تواند غذای گرم را بر سر سفره خانواده‌های نیازمند برساند.