به گزارش روابط عمومی موسسه زیتون، نشست خبری دومین دوره گردهمایی مجمع دوستداران امام حسین (علیه‌السلام) در محل کانون فرهنگی زیتون برگزار خواهد شد که ، به بیان جزئیات این گردهمایی پنج روزه و معرفی مهمانان ویژه آن اختصاص خواهد داشت.

 

مظاهری در این باره گفت: دومین دوره این گردهمایی نشست‌های تخصصی با حضور اساتید برجسته نظیر «محمدرضا بیات»، استاد گروه کلام و فلسفه اسلامی دانشگاه تهران، «سید جواد میری»، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، دکتر «حسن حضرتی»، استاد گروه تاریخ دانشگاه تهران و دکتر «مرضیه محمدزاده»، کارشناس ارشد تاریخ و تمدن ملل اسلامی برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: «نشست 10 سال معارضه، 6 ماه مبارزه» نگاهی گذرا به دوران امامت امام حسین (علیه‌السلام) خواهد داشت. این که علت عملکرد دوگانه امام حسین (علیه‌السلام) در آن ده سال و این شش ماه چه بود؟ و دلیل این دوگانگی چیست؟ در این نشست مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

مظاهری افزود: نشست بعدی به معرفی کمپین «?who is hussain» و توضیح در مورد همکاری و فعالیت این کمپین در ایران خواهد پرداخت و همچنین کارشناسان در خصوص فعالیت‌های اجتماعی تحت لوای سیدالشهدا (علیه‌السلام) بحث و گفت‌و‌گو خواهند کرد. همچنین علاقه‌مندان در جریان فعالیت‌های این کمپین و نحوه فعالیت و همکاری با آن قرار خواهند گرفت.

 

وی همچنین با اشاره به همزمانی دومین دوره این گردهمایی با ایام ماه محرم تاکید کرد: در این دوره همچنین مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) به سبک پرده‌خوانی به مدت پنج شب برپا خواهد شد.

 

دبیر این گردهمایی همچنین از برگزاری کارگاه در زمینه‌های نقاشی، خط معلی، تذهیب و... در گردهمایی مجمع دوستداران امام حسین (علیه‌السلام) خبر داد و گفت: در اولین دوره این گردهمایی که همزمان با سوم شعبان، سالروز ولادت آن حضرت برگزار شد، شرکت‌کنندگان استقبال بسیار خوبی از برگزاری این کارگاه‌ها داشتند و تصمیم گرفتیم در این دوره نیز این کارگاه‌ها را بصورت تخصصی برگزار کنیم.

 

مظاهری ادامه داد: همچنین در این گردهمایی شرکت‌کنندگان با فعالیت‌های انجام شده در مجمع دوستداران امام حسین (علیه‌السلام) آشنا شده و در خصوص نحوه عضویت در آن نیز اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

 

زمان برگزاری این گردهمایی 30 شهریور الی 3 مهرماه 1396 همزمان با شب اول تا شب پنجم محرم از ساعت 17 الی 22 خواهد بود.

 

گفتنی است نشست خبری این گردهمایی سه‌شنبه مورخ 28 شهریورماه در کانون فرهنگی زیتون به نشانی تهران، خیابان شریعتی، ابتدای ظفر، کوچه صبر، کوچه مطهری، بن‌بست صفایی، پلاک 7 برگزار خواهد شد.