به گزارش روابط عمومی موسسه زیتون، همزمان با فرارسیدن عید فطر و روزهای آغازین ماه شوال، مجمع دوستداران امام حسین (علیه‌السلام) با هدف کمک به تامین هزینه درمان کودک افغان مبتلا به نارسایی قلبی، اقدام به اجرای پویشی با عنوان «ضربان همدلی» نموده است.

در این پویش که با همکاری موسسه نیکوکاری «مهرآفرین» راه‌اندازی شده، قرار است هزینه درمان و عمل آنژیوگرافی «زلیخا» کودک هشت‌ساله افغان که سال‌هاست از بیماری قلبی رنج می‌برد، با مشارکت عموم خیران و هم‌وطنان نوع‌دوست، تامین شود.

این کودک افغان که در حال حاضر در مرکز طبی کودکان تهران بستری است، از دوران نوزادی به بیماری قلبی مبتلا شده و طبق تشخیص پزشکان متخصص، در سن دوسالگی می‌بایست تحت عمل قلب باز قرار می‌گرفت که متاسفانه به دلیل عدم توانایی خانواده زلیخا در تامین هزینه عمل جراحی، فرایند درمان این کودک خردسال به درازا کشیده و اکنون با گذشت بیش از 10 ماه از بستری شدن زلیخا در بیمارستان، انجام عمل آنژیوگرافی فوریت بیش‌ازپیش یافته است.

مجمع دوستداران امام حسین (علیه‌السلام) در راستای اجرای پویش‌های خیرخواهانه و کمک به هم‌نوعان نیازمند، این بار و به مناسبت عید سعید فطر با طراحی و انتشار فراخوان پویش ضربان همدلی فرصتی را برای مشارکت عموم مردم نوع‌دوست در تامین هزینه درمان و کمک به احیای قلب بیمار این کودک افغان فراهم نموده است.

هزینه درمان و عمل جراحی زلیخای هشت‌ساله حدود 10 میلیون تومان برآورد شده که خوشبختانه تاکنون از محل نذورات و کمک‌های مردمی بیش از شش میلیون تومان از این هزینه جمع‌آوری شده است. سهم هر فرد برای مشارکت در طرح ضربان همدلی، مبلغ 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است و عموم هم‌وطنان می‌توانند کمک‌های خیرخواهانه خود را به شماره کارت 4084-0006-2970-5022 و یا شماره‌حساب 3-13504617-8100-372 به نام موسسه زیتون واریز نمایند.

مجمع دوستداران امام حسین (علیه‌السلام) در ابتدای هر ماه قمری، با اجرای پویش‌های مردمی و خیرخواهانه، تلاش می‌کند بستری برای گره‌گشایی از نیاز نیازمندان و ترویج فرهنگ نوع‌دوستی در جامعه فراهم نماید. شما می‌توانید گزارش روند کمک‌رسانی‌ها را در صفحه اینستاگرام مجمع به نشانی imamhussain_lovers@ مشاهده کنید.