به گزارش روابط عمومی موسسه زیتون، در آستانه فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، صندوق قرض‌الحسنه زیارت وابسته به موسسه زیتون به تعدادی از مشتاقان سفر به عتبات عالیات که در تامین هزینه این سفر با مشکل مواجه هستند، تسهیلات اعطا نماید.

این تسهیلات در قالب وام قرض‌الحسنه تا سقف هفت میلیون تومان با اقساط ده‌ماهه است و افراد وام‌گیرنده باید متعهد شوند این مبلغ صرفاً جهت زیارت کربلا استفاده می‌شود و توانایی انجام سفر بدون دریافت این وام امکان‌پذیر نبوده است.

متقاضیان دریافت وام زیارت لازم است با مراجعه به وب‌سایت صندوق قرض‌الحسنه زیارت به نشانی www.ziaratfund.com نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم درخواست وام اقدام نمایند. این درخواست در کوتاه‌ترین زمان توسط کارشناسان صندوق زیارت بررسی و نتیجه آن با ارسال پیام به وام‌گیرنده اعلام می‌شود. اولویت پرداخت وام با افرادی است که زودتر اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.

افراد وام‌گیرنده پس از دریافت پیام سه روز فرصت دارند مدارک موردنیاز جهت تکمیل فرایند وام‌دهی شامل تصویر صفحه اول پاسپورت متقاضی و کلیه مسافرین، شماره موبایل و شماره ثابت متقاضی (نماینده مسافرین) و ضامن، تصویر گواهی درآمدی معتبر شامل فیش حقوقی رسمی، گواهی کسب یا پروانه اشتغال، تصویر چک ضمانت معتبر (صرفاً چک صیادی)، تصویر تعهدنامه امضا شده و تصویر گردش سه‌ماهه حساب دسته‌چک را به پست الکترونیکی صندوق زیارت به نشانی ziaratfund@gmail.com ارسال نمایند.

البته افرادی که به دلیل کوتاهی زمان و طولانی شدن زمان انتظار دریافت وام، به نحو دیگری موفق به تامین هزینه سفر شده اما همچنان نیازمند دریافت تسهیلات هستند، می‌توانند پس از بازگشت ازسفر با ارسال تصویر فیش پرداخت عوارض خروج از کشور کلیه مسافرین و تصویر صفحه دارای مهر خروج ازکشور پاسپورت کلیه مسافرین به انضمام سایر مدارک نسبت به تقاضای دریافت وام اقدام نمایند.

ذکر این نکته ضروری است که کلیه ارتباط‌گیری‌های صندوق به صورت مکاتبه و در بستر ایمیل انجام و صرفاً به درخواست‏‌هایی که به ایمیل رسمی صندوق ارسال شوند، رسیدگی خواهد شد و تماس تلفنی یا ارسال پیام موجب تسریع در رسیدگی به امر وام‌دهی نمی‌گردد.

پرداخت وام بدون دریافت کارمزد و نیاز به سپرده‌گذاری خاص؛ ویژگی تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه زیارت است که طی هفت سال فعالیت مستمر موفق به مشارکت در اعزام بیش از 700 نفر از مشتاقان زیارت سیدالشهدا (علیه‌السلام) به کربلای معلی شده است.

اطلاعات تکمیلی از فعالیت صندوق زیارت، چگونگی مشارکت در سپرده‌گذاری صندوق، نحوه دریافت وام، گزارش آماری از میزان اعطای وام و ... را می‌توانید در صفحه اختصاصی صندوق زیارت در شبکه اجتماعی اینستاگرام به نشانی ziaratfund@ مشاهده نمایید.