«مجمع دوستداران امام حسین (علیه‌السلام)» در همکاری مشترک با کمپین جهانی «?Who is Husssain»، کمپینی 40 روزه را از عاشورا تا اربعین حسینی آغاز خواهد کرد و بر اساس آن 40 فعالیت مشخص در بیش از 60 کشور دنیا انجام خواهد شد.

 

این فعالیت‌ها با هدف تمرین کردار و رفتار حسینی توام با عزاداری سیدالشهدا (علیه‌السلام) فارغ از هر رنگ و نژاد و مذهبی انجام خواهد شد.

 

مسئولین این کمپین می‌گویند هدف از این کارها توجه ویژه‌ به نقش سیدالشهدا (علیه‌السلام) در زندگی فردی و اجتماعی است، به این معنی که فعالیت‌ها با الهام گرفتن از حرکت و شخصیت حضرت در این 40 روز انجام خواهد شد.

 

علاقه‌مندانی که می‌خواهند به این کمپین بپیوندند می‌توانند با انتشار تصاویری از فعالیت‌های خود با هشتگ‌های #hopeforhumanity، #مجمع_دوستداران_امام_حسین(علیه‌السلام) و #whoishussain در فضای مجازی با این کمپین همراهی کنند.

 

فعالیت‌های شاخصی همچون اهدای خون، سر زدن به کودکان کار، ایتام و اهدای هدیه، بازدید از بخش کودکان بیمارستان و... فعالیت‌هایی هستند  که نیاز به حضور جمعی اعضا دارد و از روز جمعه بعد از عاشورا هر هفته در ایران انجام خواهد شد.

 

همچنین فعالیت دیگری که این کمپین جهانی از مخاطبان خود خواسته است حضور در محل کمپین است تا علاقه‌مندان از نزدیک در جریان فعالیت‌های این کمپین قرار بگیرند و با امام حسین (علیه‌السلام) آشنا شوند. به این منظور در روزهای اول محرم در گردهمایی مجمع دوستداران امام حسین (علیه‌السلام) دور هم جمع خواهیم شد تا امام‌مان را به نیکی به جهان بشناسانیم.

 

موسسه زیتون به عنوان تنها همکار این کمپین در ایران از علاقه‌مندان تقاضا می‌کند با حضور در این گردهمایی با این کمپین جهانی همراهی کنند.

 

گفتنی است این گردهمایی همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، 30 شهریور تا سوم مهرماه با برگزاری نشست‌های تخصصی با محوریت سیدالشهدا (علیه‌السلام) و همچنین مراسم پرده‌خوانی میزبان دوستداران اندیشه حسینی خواهد بود.

 

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این گردهمایی از روز 30 شهریور تا سوم مهرماه، از ساعت 17 الی 21 به موسسه زیتون واقع در تهران، خیابان شریعتی، ابتدای ظفر، کوچه صبر، کوچه مطهری، بن‌بست صفایی، پلاک هفت مراجعه کنند.