صندوق قرض الحسنه زیارت

الزام برای بودن

اهمیت زیارت امام حسین (ع) به حدی است که حتی در برخی روایات، حتی از آن به عنوان یک تکلیف برای شیعیان یاد شده است، اما چه بسیار شیعیانی که به دلیل محدودیت مالی از این حسنه عظیم محروم مانده ‏اند. همچنین از سوی دیگر دست‏گیری از دیگران، به خصوص با قرض دادن بدانها در آیات و روایات متعددی مورد تاکید قرارگرفته ‏است. با عنایت به این تکالیف شرعی، بر این اساس صندوق قرض الحسنه زیارت با هدف وام دهی (قرض‏ الحسنه) از محل سپرده‏ های مردمی به افرادی که به دلیل محدودیت مالی از زیارت امام حسین (ع) بازمانده ‏اند، در سال 1395 تاسیس گردید.

آرمان ما ساختن روزی است که حسرت زیارت امام حسین (ع) به دل هیچ یک از محبین اهل بیت (ع) باقی نماند.

سپرده ‏ای برای خدا

صندوق قرض الحسنه زیارت در سه قالب مدت دار (بازپرداخت بر اساس زمان مشخص ‏شده توسط سپرده‏ گذار)، عندالمطالبه (بازپرداخت بر اساس تقاضای سپرده ‏گذار) و بلاعوض (واگذاری دائمی مبلغ به صندوق) اقدام به جذب مبالغ از سوی حامیان طرح می ‏کند و بر اساس یک ساز و کار رسمی و با حصول اطمینان از صرف شدن این مبالغ صرفا برای انجام سفر عتبات، اقدام به وام دهی به افراد متقاضی می‏ کند. بر این اساس، کلیه سپرده ‏گذاران می ‏توانند با آسودگی خیال، مبالغی هر چند خرد که برای مدتی بدان نیاز ندارند را، برای اجرای یک دستور دینی موکد نزد صندوق به امانت گذارند، و با شاد کردن قلب محبین اهل بیت (ع)، در ثواب زیارت دیگران و توسعه نام و عزت شیعه شریک شوند.

اجر تجهیز مسافر کربلا

از امام صادق علیه السلام پرسیدند:

"ثواب و اجر کسی که خودش به دلیلی نمی‌تواند به زیارت حسین بن علی علیه‌السلام برود، ولی دیگری را تجهیز می‌کند و می‌فرستد، چیست؟"

ایشان فرمودند:

"خداوند به ازای هر یک درهمی که خرج کرده است، به اندازه کوه احد به وی حسنه عطا می‌کند، چند برابر هزینه‏‌ای را که متحمّل شده، برایش باقی می‌گذارد، بلاهای نازل شده را از وی دور می‏‌گرداند و مال و دارایی وی را حفظ و نگهداری می‌فرماید."

کامل الزیارات- صفحه129

به دنبال چه هستیم

صندوق قرض الحسنه زیارت بر مبنای ماموریت خود، یعنی توسعه فرهنگی و تسهیل زیارت امام حسین (ع)، در راستای دستیابی به اهداف زیر تلاش می‏ کند:

  • شناسایی و وام ‏دهی به متقاضیان سفر عتبات
  • جذب سپرده ‏گذاران بیشتر و تقویت بنیه مالی صندوق
  • توسعه فرهنگ قرض‏ الحسنه و تعاون در جامعه و بین شیعیان
  • توسعه فرهنگ و دانش زیارت با محوریت زیارت امام حسین علیه ‏السلام

با ما همراه شوید

در این مسیر بی انتها، همواره ما را به روش‌های‌ زیر یاری کنید:

  1. حمایت از فعالیت‏ های صندوق با تامین هزینه ‏های اجرایی آن
  2. معرفی صندوق به مشتاقان زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام
  3. معرفی صندوق به دوستان و اطرافیان جهت حمایت مادی و معنوی
  4. پرداخت مبالغی هرچند خرد در قالب سپرده ‏های مدت دار، عندالمطالبه یا بلاعوض به صندوق
  5. عضویت در شبکه های اجتماعی صندوق و همراهی ما در مسیر فرهنگ سازی زیارت و قرض الحسنه

ایمیل صندوق: info@ziaratfund.com

وبسایت صندوق: ziaratfund.com

صفحه اینستاگرام: ziaratfund Instagram

کانال تلگرام: ziaratfund channel