سایت تخصصی امام حسین (ع)

سرآغاز

چندسالی است که بر آن شده ‌ایم تا همراه با تغییرات دنیای پیرامونمان، شیوه‌ای نوین را در نشر فرهنگ اهل بیت علیهم‌السلام پیش بگیریم تا بتوانیم پیام ایشان را برای حق ‌جویان به نمایش دربیاوریم. برای دستیابی به این هدف، امام حسین علیه ‌السلام و موضوعات مرتبط با ایشان دارای خصایص و ویژگی ‌هایی بی ‌بدیل است که در طول تاریخ مورد توجه اقوام و ملل گوناگون و شخصیت‌ های برجسته قرار گرفته است.

در همین راستا «پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌ السلام» (که با دامنه karbobala.com در فضای مجازی در دسترس است) به طور اختصاصی به موضوعات مرتبط با امام حسین علیه ‌السلام می‌ پردازد و معرفی آن حضرت و دفاع از مکتب ایشان را به عنوان هدف خود قرار داده است.

با توجه به این هدف، «کرب‌و‌بلا» مخاطبین خود را تمام انسان‌ های حق جو، اندیشمند و متفکری می ‌داند که بدون هیچ عنادی، تشنه دست‌یابی به سرچشمه معرفتند و با جان و دل، حق و حقیقت را قبول می ‌کنند.

«کرب‌وبلا» برای انجام تمامی فعالیت‌ هایش، خود را مقید به رعایت اصولی نموده است که مهم ‌ترین آن‌ها بدین شرح است:

خط‌ مشی و اصول اخلاقی پایگاه تخصصی امام حسین علیه ‌السلام

استقلال: «کرب‌وبلا» به هیچ جریان، تشکل، حزب، نهاد، سازمان و شخص دولتی و غیردولتی وابستگی ندارد و صرفا در راستای سیاست و هدفی که برای خود تعریف کرده است قدم برمی ‌دارد.

صحت و دقت: «کرب‌وبلا» تمام تلاش خود را در ذکر صحیح مطالب به خرج می ‌دهد و تا جای ممکن از منابع مورد اطمینان برای تولیدمحتوا استفاده می‌ کند. همکاران «کرب‌وبلا» خود را مقید می‌ دانند به هنگام بازنشر محتوا، منبع اصلی مطلب را نقل کنند.

محتوای اختصاصی: تمامی مطالب منتشر شده در «پایگاه تخصصی امام حسین علیه ‌السلام» به صورت مستقیم (یا غیرمستقیم) به موضوع امام حسین علیه‌ السلام اختصاص دارد و در راستای اهداف کلی سایت خواهد بود.

محتوا محوری: «کرب‌وبلا» در انتشار مطالب، رویکردی کاملا محتوا محور دارد و حدیث «خُذ الحکمه ممّن اتاک بها و انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال» را سرلوحه خود قرار داده است.

بی ‌طرفی: یکی از رسالت‌ های «کرب‌وبلا» اطلاع ‌رسانی در حوزه امام حسین علیه ‌السلام است که در راستای این رسالت، رویدادهای خبری را پوشش می ‌دهد و مصاحبه با افراد صاحب نظر را به صورت غیر جانب دارانه در جهت تبیین دیدگاه ‌های مختلف منتشر خواهد کرد.

پاسخگویی: «کرب‌وبلا» نسبت به مطالب منتشره خود با احساس مسئولیت و تعهد به مخاطبین خود پاسخگو خواهد بود.

معرفی بخش ‌های سایت کرب‌وبلا

کرب‌وبلا در راستای تحقق اهداف خود، بخش‌ های گوناگونی را در سایت ایجاد کرده است که هر کدام از آن ‌ها دربرگیرنده قسمت‌ های مصاحبه، خبر، یادداشت، مقاله، گزارش‌ های تصویری و پرونده ‌های تخصصی است.

سرویس اخبار: ایران، عتبات، جهان، رویدادها، حوزه نشر، گزارش تصویری و...

سرویس اندیشه: اعتقادات، آداب و احکام، فضایل و کرامات، امام حسین (ع) و قرآن، تحریفات عاشورا و...

سرویس تاریخ: تاریخ‌ نگاری، تاریخ تحلیلی، شخصیت‌ های تاریخی، پرسش ‌های تاریخی و...

سرویس ادبیات: بانک جامع اشعار، متون ادبی و دلنوشته‌ ها، داستان، مقالات پژوهشی و...

سرویس فرهنگ و هنر: آداب و سنن، جامعه شناسی، سینما و تئاتر، هنرهای تجسمی، فرهنگ ملل و...

سرویس صوت: آلبوم‌ های سخنرانی، کوتاه و شنیدنی، پادکست‌ های مناسبتی، ادعیه و زیارت و...

گالری تصاویر: بانک جامع تصاویر حسینی، والپیپرهای گرافیکی، عکس مراسم ‌های مذهبی، تقویم و...

دیده ‌بان: خبرگزاری ‌های رسمی، سایت ‌های شیعی و...

مشاهده وب سایت: karbobala.com

صفحه اینستاگرام: karbobala_com

کانال تلگرام کرب و بلا: KarbobalaChannel